Realitná kancelária MADE IN REAL s. r. o.

SLUŽBY REALITNÝCH KANCELÁRIÍ SÚ STÁLE VIAC ŽIADANÉ

Róbert Bosák ::

7.6.2015

SLUŽBY REALITNÝCH KANCELÁRIÍ SÚ STÁLE VIAC ŽIADANÉ

Nie je to až tak veľmi dávno čo sa otvárali prvé slovenské realitné kancelárie. Nakoľko boli ľudia voči ich činnosti zo začiatku skeptickí, makléri si museli tvrdo získať dôveru. Dnes je situácia iná a ich práca patrí medzi tie najžiadanejšie.

Slovenský realitný trh sa naďalej rozvíja a s jeho vývojom súvisia aj vyššie nároky na obchodovanie s realitami. Vzhľadom na takúto situáciu pribúda čoraz viac ľudí, ktorí pri obchode s akýmkoľvek typom nehnuteľnosti vyhľadávajú realitných maklérov a snažia sa nájsť čo najjednoduchší spôsob ako sa dopracovať k svojmu zámeru s daným objektom. Práve to je hlavným dôvodom, kvôli ktorému hlásia realitné kancelárie dlhodobo stúpajúci záujem o využitie ich služieb.

Na trhu sa presadia mnohí

Keďže záujem o realitné služby je vysoký a zvyšuje sa niekoľko rokov vkuse, na trhu uspeje mnoho realitných kancelárií. Prekážkou nie je ani malý realitný trh a obrovská konkurencia, pretože práca tunajších maklérov je na dobrej úrovni a dokáže poskytnúť dosť priestoru pre uspokojenie požiadaviek klientov. Dôkazom tejto dobre odvádzanej práce sú najmä pozitívne ohlasy zákazníkov, ktorí sa vo väčšine prípadov naozaj nemôžu sťažovať a pomoc maklérov sami oceňujú.

Dôvody vyhľadávania realitných kancelárií

Dôvodov, pre ktoré sú realitné kancelárie v súčasnosti také vyhľadávané je viacero. Tým hlavným je schopnosť profesionálov uskutočniť obchod rýchlo, výhodne a takisto s ohľadom na splnenie všetkých úradných záležitostí. Je jedno či ide o predaj, prenájom alebo kúpu nehnuteľnosti, šikovný maklér dokáže zužitkovať svoje poznatky, skúsenosti a samotnú stratégiu, vďaka ktorým sa mu podarí vyhovieť klientovej predstave a odbremeniť ho od riešenia celého procesu okolo transakcie .

 

Náplň práce realitných maklérov :

 

–        sprostredkovanie obchodu

–        prebratie zodpovednosti za klienta

–        vytvorenie vhodnej stratégie

–        riešenie celej administratívnej agendy

–        zodpovedný prístup k zákazníkovi

–        poskytnutie poradenstva a servisu

Záujem o služby by mal naďalej stúpať

Súčasný vývoj v realitnom sektore prináša celkom dobré vyhliadky spojené s oživovaním trhu. Postupne sa rozhýbal predaj bytov, prišlo aj zdražovanie, investuje sa do komerčných objektov a v príprave je viacero väčších developerských projektov zameraných na výstavbu kancelárskych priestorov. S týmto pozitívnym vývojom bude samozrejme stúpať aj dopyt po službách realitných maklérov, ktorí dokážu pomôcť klientom pri akejkoľvek transakcii s nehnuteľnosťou, takže vyhliadky na „dobré časy“ maklérov sú celkom reálne.

Predaj alebo kúpa nejakej nehnuteľnosti nie je nič výnimočné a skúsenosti s takýmto krokom majú mnohí z nás. Tí, ktorí využili služby realitnej kancelárie a tá odviedla plnohodnotnú prácu s kvalitným výsledkom a spokojnosťou na všetkých stranách vedia, akou veľkou pomocou je ich pôsobenie na trhu. Ak sa teda pripravujete na nejaký realitný obchod a máte ho v pláne zrealizovať na vlastnú päsť, skúste si ešte poriadne premyslieť toto rozhodnutie a pouvažujte nad oslovením dobrého makléra, ktorý Vám danú transakciu dosť zjednoduší.